SAVUNMA SANAYİ

SAVUNMA SANAYİ

 

 
SAVUNMA SANAYİ

Türkiye’de harp silah ve mühimmat yapan hususi sanayi müesseselerin kontrolü hakkındaki 1763 sayılı kanunun 1 Şubat 1995 tarih ve 22188 sayılı resmi gazetede yayınlanan kontrole tabi silah ve mühimmat listesi, patlayıcı maddelerle ilgili 199/12028 karar sayılı tüzük esaslarına uymak ve ilgili mercilerden izin almak kaydıyla, Savunma Sanayi ile ilgili olacak gerek proje bazında ve gerekse bir firmanın lisansı altında her türlü ana malzeme, cihaz veya parça ile yedek parçalarının, alımı, satımı, üretimi, ithalat ve ihracata dayalı dış ticaret suretiyle savunma sanayine dahil bilcümle konularla iştigal, bilgisayar ve bilgisayar donanımı, bilgisayar yazılımları ve bunların geliştirilmesi ile bu sistemlerin savunma sanayine uyarlanacak programlarının yapımı ve uygulaması, uygulamaları, elektronik donanımlar ve bunların da inşaat-tesisat-bilgisayar ve savunma sanayinde kullanılması bunların ithalat, ihracat, mümessillik ve pazarlaması işleri ile iştigal edebilir.

Şirketin amaç ve konusu konfeksiyon ile ilgili her çeşit iptidai, yarı mamul ve mamul malzemenin imali, bunların ticareti, her nevi giyim eşyası, giyim eşyası yardımcı malzemesi, aksesuarları, Teknik tekstil ürünleri (Soğuk iklim kıyafetleri, NBC elbiseleri ), iş ve açık hava kıyafetleri, nükleer, biyolojik ve kimyasal savaş araçlarına karşı kullanım için korucu giysiler, koku giderici arazi doldurma tekstil örtüleri imali, ithalatı, ihracatı ve dahili ticaretini yapar.

ELEKTRONİK MUHABERE VE KARŞI ÖNLEMLER

GMKA Anonim Şirketi Kamu Güvenliği Hizmetleri, Askeri amaçlı Yüksek Frekans Elektronik ürünler imal edip, Asker, Polis, İstihbarat Teşkilatları, Başbakanlık, Genelkurmay Başkanlığı gibi kurum ve kuruluşlara hizmet etmeyi ilke olarak benimsemiş ve bu doğrultuda yoluna devam etmektedir.

% 100 Yerli Sermaye ile kurulan GMKA Anonim Şirketi Kamu Güvenliği Hizmetleri  Ankara Merkezli olarak faaliyetlerine devam etmekte olup, istihdam sayısını sürekli artırmayı hedefleyerek ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Üretim ve tedarik sağladığı ürünlerin ihracatını da gerçekleştirmektedir.

GMKA Anonim Şirketi Kamu Güvenliği Hizmetleri olarak, ülkemizde meydana gelen terör olaylarına karşı önlem amaçlı elektronik olarak yapılabilecek her türlü cihazı yapma çabası içerisindeyiz.

Aklınızda bir projeniz var ise mutlaka bize ulaşmanızı öneriyoruz. Bünyemizde bulunan Elektronik Mühendislerimiz her türlü AR-GE faaliyetlerini sürdürmekle beraber, Ülkemiz adına yarar sağlayabilecek her türlü projenin destekçisiyiz.

Güvenlik sektörünün zamanla yaygınlaşması sebebi ile firma olarak ülkemize yararlı neler yapabiliriz çabasına girdik. Savunma Sanayii üzerine kolluk kuvvetlerince uzaktan kumanda ile patlatılan bombaları engellemekte kullanılmak üzere Frekans Karıştırıcı ( Jammer – Sinyal Kesici ) üretmeye karar verdik.

Faaliyetlerimiz sonrasında prototipini yapmayı başardığımız frekans köreltici ürünlerimizi, Devletimizin çeşitli kademelerinde kullanılmak üzere, yurt dışından temin edilen ürünlerin yarı maliyetine sunduk. Ayrıca daha önce yurt dışından temin edilen frekans köreltici jammer cihazlarının tamir ve bakımını da firma olarak üstlendik.

Belediyelerimiz de ve diğer Resmi kurumlarımızda yapılan ihalelere yolsuzluk karıştırmak isteyen özel firmalara karşı da çeşitli önlemler aldık. İhale esnasında toplantı salonu dışına telsiz – telefon – dinleme cihazı gibi böcek cihazları ile bilgi sızdırıp haksız kazanç sağlamaya çalışan firmalar artık Resmi kurumlarımızın temin edebildiği Sinyal Kesici Jammer cihazları ile ihale masasında ya da toplantı esnasında cihazımızı çalıştırmak suretiyle her türlü kablosuz iletişimi keserek önüne geçebilmektedirler.

Vatanımıza ve Milletimize fayda sağlayabilecek ve hayatı kolaylaştırabilecek teknolojileri üretmektir.  Aklında Ülkemize fayda sağlayabilecek projeleri olup, imkansızlıklar nedeni ile gerçekleştiremeyen genç arkadaşlarımız olabilir. Bu tür bir durumda hiç çekinmeden firmamızla iletişime geçin. Çünkü firma olarak her daim yeniliğin ve yerli üretimin peşindeyiz.